photo: Kamil Pawlik

Urszula Kluz-Knopek

Artystka intermedialna wykorzystująca w swoich działaniach instalację, wideo oraz fotografię. Szczególnie zainteresowana relacją obiekt – odbiorca, gdzie ten drugi nigdy nie jest wyłącznie obserwatorem.

(ur 1985, Ustroń, Poland)
Doktorantka na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (wcześniej przez dwa lata doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie). Absolwentka UA w Poznaniu (dyplom na wydziale Komunikacji Multimedialnej, aneks na wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych) oraz inżynierka informatyki. 

Od kilku lat właścicielka graficznego Studia Bakłażan oraz członkini STGU (Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej). 

Pracuje również jako mentorka w projekcie Link do Przyszłości dla Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego finansowanego ze środków Microsoftu, który ma na celu wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. 

Redaktorka naczelna magazynu artystyczno-naukowego Woof Woof Arf Arf i kuratorka wystaw.

Stypendystka (jako doktorantka) Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Z zamiłowaniem zajmuje się szeroko pojętym ruchem traktowanym jako radość z posiadania ciała. Regularnie praktykuje Movement, Jogę oraz Kettlebells. Jej konikiem jest zdrowy tryb życia i dietetyka sportowa dlatego kształci się i uczestniczy w kursach u najlepszych polskich specjalistów.